faq

Musím být vytrénovaný sportovec, abych zvládl všechen program na akci?

Nemusíš, program je postavený tak, aby ho zvládl průměrně fyzicky zdatný člověk.

Noční hry a chvíle vyčerpání, to se mi nechce líbit. Není to nepříjemné?

Je to výzva. Máš šanci dokázat, že to zvládneš a posunout tím své hranice, rozšířit si obzory. Pocit uspokojení z překonávání a překonání překážek a nastražených léček je naveskrz příjemný. Nemluvě o následné relaxaci. Navíc program bude pečlivě sestaven tak, aby ti přinesl zážitky, ale nezruinoval tě.

Co se stane, když to nebudu zvládat?

Při plánování uvažujeme o bezpečnosti, a když něco nebudeš zvládat, vždy budeš mít nějakou možnost přestávky nebo pomoci. Program na akci je dobrovolný, nebudeme tě tedy do ničeho nutit.

Nevidím/neslyším/chybí mi některá významná část těla – mohu se akce zúčastnit?

Domluvit se lze na všem, ale určitě nám nejdříve napiš či zavolej.

Jsem vegetarián(ka). Umřu na prázdninovce hlady?

Ne, v případě masité stravy bude k dispozici i bezmasá varianta.
Bohužel kvůli nedostatečné kapacitě kuchyně nejsme schopni zařídit speciální varianty jídel pro vegany, celiaky atd.

Kolik tam bude lidí?

Na začátku maximálně 26 účastníků (včetně tebe), 8 organizátorů, 3 pomocníci a 2 kuchaři. V průběhu akce se ti může zdát, že bude lidí více nebo méně, někdy můžeš být i úplně sám. A na konci bychom byli rádi, kdyby nás bylo alespoň tolik jako na začátku.

Mohu si s sebou vzít své oblíbené zvířátko?

Litujeme, ale účast zvířecích miláčků na akci není možná.

Mohu s sebou vzít svou manželku/dědečka/tchyni/vnoučátka?

Proti rodinným příslušníkům či jiným oblíbencům splňujícím kriteria účastníka nic nenamítáme. Ale zvaž dobře, zda i oni se chtějí aktivně zúčastnit programu, a počítej s tím, že rozhodně ne vždy budete moci být spolu a někdy byste mohli být i takříkajíc „postaveni proti sobě.“

Mohu přijet na prázdninovku později, případně z ní odjet o den, dva dříve?

Je nám líto, ale u akcí tohoto typu to není vhodné. Proto budeme jednoznačně preferovat účastníky, kteří se budou moci zúčastnit prázdninovky jako celku.

Jsem workoholik. I o dovolené musím několikrát denně vyřizovat maily a být na telefonu k dispozici svým obchodním partnerům. Půjde to?

Těžko. Leda by sis přivezl(a) vlastní notebook s bezdrátovým připojením k Internetu a navíc ho dokázal(a) spolu se svým mobilním telefonem za všech okolností uchránit před vodou, ohněm, nečistotami a nárazy všeho druhu. Jakkoliv ti nedoporučujeme to zkoušet, zajímalo by nás, jestli je to možné. A navíc - uvaž, že času a chuti na komunikaci s vnějším světem budeš mít zatraceně málo.

I o dovolené musím držet pohotovost na telefonu/mailu. Půjde to?

S mailem to nepůjde určitě, na mobilu stěží. Uvaž, že signál není všude a ne vždycky je vhodné mít u sebe mobil. Kromě toho asi nebudeš mít čas a náladu řešit uprostřed programu pracovní věci, často by to ostatně ani nebylo vhodné.

Můžu z prázdninovky odjet na služební cestu a zase se vrátit?

Rozhodně ne. Akce vyžaduje tvoji fyzickou i psychickou přítomnost po celou dobu.

Kouřím/denně holduji alkoholu. Je to na prázdninovce problém?

Záleží, jak moc. Ale ano. Přestávky na cigaretu uprostřed programu mohou rušit tebe i ostatní. Požití alkoholu a dalších omamných látek zase veskrze koliduje s cíly programu a v některých případech může být i nebezpečné.

Budu tam mít vůbec nějaké volno?

V programu samozřejmě počítáme i s přiměřeným odpočinkem, budeš mít čas popovídat si s ostatními účastníky nebo v klidu o samotě popřemýšlet nad všemi těmi zážitky. Většina akce je ale naplněna nejrůznějšími aktivitami. Veškerý program je dobrovolný, pokud se však chystáš vyrážet na soukromé celodenní výlety do okolí, je asi lepší zvážit, jestli bys raději neměl jet na chatu s kamarády.